Projekta idejas pamatā ir stāsts par Červonkas baznīcu, dievnamu, kurā kristīts Rainis. Dievnamu, kas piedzīvojis minerālmēslu noliktavas laikus un šobrīd, sadarbojoties biedrībai "Ūdenszīmes" un Kaldabruņas luterāņu draudzei, atdzimst kā kultūras un mūzikas telpa. Pirmos koncertus šajā baznīcā sākām rīkot 2015. gadā, un katru septembri esam iepriecinājuši gan reģiona iedzīvotājus, gan Raini( vismaz mēs tā ceram) ar profesionālu koncertu. 2018. gada septembrī Červonkas baznīcā muzicēja Vidzemes kamerorķestris, 2017. gadā - zvanu mūzikas ansamblis un koris "Senaiskalns". Divi mūzikas un dzejas pasākumi notikuši ar Agneses un Madaras Rutkēviču līdzdalību. Koncerti Červonkas baznīcā vienmēr pulcē cilvēkus no tuvākas un tālākas apkārtnes. Par spīti sliktajiem ceļiem un tam, ka baznīcā ir vēss un caurvējains, tas vienmēr ir patiess kultūras pārdzīvojums. Iespējams, tieši šī kontrasta dēļ.
Koncertu organizēšanai agrāk esam saņēmuši finansējumu no Valsts Kultūrkapitāla fonda, Zemgales Kultūras programmas, Sabiedrības integrācijas fonda un Jēkabpils novada pašvaldības. Taču 2019. gada koncertam piesaistīt citu finansējumu nav izdevies.
Šīgada koncertam esam vienojušies ar Mākslas akadēmijas kori "Senais Kalns" - mūziķi ir gatavi 21. septembrī atskaņot savu jauno īru mūzikas programmu.
Koncertā piedalās Latvijas Mākslas akadēmijas koris "Senais Kalns"
- diriģenti Zane Kažēna un Einārs Verro
- Gunda Leine – soprāns
- Irīna Rebhūna - soprāns
- Sintija Šteinkopfa – digitālās klavieres
- Raimonds Melderis – vijole
- Ingrīda Dzelzkalēja – čells
- Madara Misiņa - flauta
Taču - šai norisei ir nepieciešams finansējums, tādēļ arī vēršamies pēc atbalsta Projektu bankā. Finansējums nepieciešamas solistu honorāriem, kora transporta izdevumiem, kā arī ģeneratora un apskaņošanas aparatūras nomai.
Īru mūzika dzirksteļo priekā, un skumjās sasilda ikviena dvēseles dzīles. Tas ir tieši tas, kas šoruden tik ļoti nepieciešams Červonkas baznīcai un apkārtnes cilvēkiem.
Būtībā - šis ir stāsts par mums pašiem. Par mūsu gatavību uzturēt savu kultūras un dzīves telpu. Pacelt un atjaunot aizgājušo. Un radīt savu nospiedumu - spēcīgu un gaišu.
Biedrība "Ūdenszīmes" Kaldabruņā darbojas jau 12 gadus. Šo gadu laikā esam atjaunojuši bijušo Kaldabruņas sākumskolu, iekārtojot tajā Pļavas muzeju un kvalitatīvas radošās darbnīcas. Ceturto gadu strādājam arī pie Červonkas baznīcas atdzimšanas. Un šogad dodamies jau tālāk mūsu apkārtnes brīnumos - vedam cilvēkus piedzīvojumā uz kalniem, akmeņiem, pļavām. Gādājam, lai mūsu vieta nepazustu no Latvijas ģeogrāfiskās un garīgās kartes. Baznīca ir tās baltās gaismas smaile. Tai jāskan, jāpulcē cilvēki un jāiedvesmo citi attāli un mazi lauku ciemati. "Ja var atdzīvināt šo vietu, tad mēs noteikti varam kaut ko paveikt arī savējā!" - šis ir viens no biežāk dzirdētajiem koncertu apmeklētāju izteicieniem. Iedvesmas un iedrošinājuma vieta. Ikviens šeit skanošs koncerts ir ar tālām atbalsīm.